Dlaczego warto skorzystać z poduszki ortopedycznej?

0
839

Poduszka ortopedyczna to całkiem popularny produkt. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które mogą mieć problem z bólem karku, kręgosłupa, głowy lub bólem mięśni podczas snu. Niemniej jednak z tego rozwiązania chętnie korzystają praktyczni wszyscy którym zależy na zdrowym i wygodnym śnie.

Poduszka ortopedyczna

Zadaniem stawianym przed poduszką ortopedyczną jest podparcie oraz zapewnienie prawidłowej pozycji górnego odcinka szyjnego podczas snu. Jest to rozwiązanie w szczególności dla osób, które zmagają się z zwyrodnieniami oraz bólami które są następstwem nieprawidłowej pozycji podczas snu. Objawy jakie zazwyczaj towarzyszą nieprawidłowej pozycji snu to bóle kręgosłupa, napięcie mięśniowe oraz mrowienie i drętwienie kończyn.

Dzięki odpowiednio wyprofilowanej poduszce podparty jest kręgosłup szyjny na całym odcinku. W efekcie mięsnie mogą się rozluźnić i odpocząć. Na rynku jest wiele tanich i nie do końca spełniających swoją funkcję poduszek ortopedycznych. Niektóre z nich są wykonane z wątpliwej jakości gąbki inne natomiast są wypchane kulkami silikonowymi. Tradycyjna medyczna poduszka ortopedyczna powinna być wykonana z elastycznej pianki, która ugina się wyłącznie pod wpływem nacisku po czym szybko wraca do pierwotnego kształtu bez pozostawiania odkształceń.

Dlaczego warto skorzystać z poduszki ortopedycznej?

  • Wyższa jakość i komfort podczas snu.
  • Zmniejszenie obciążenia szyjnego kręgosłupa oraz obciążenia mięśni występujących w okolicy kręgosłupa.
  • Podparcie głowy i szyi w sposób, który ogranicza ryzyko kontuzji oraz umożliwia zdrowy wypoczynek.

Kto może korzystać z poduszki ortopedycznej?

Poduszka ortopedyczna jest produktem przeznaczonym dla osób powyżej 2 roku życia. Z właściwości poduszki ortopedycznej może korzystać praktycznie każdy kto ceni sobie profilaktykę snu. Nie trzeba być narażonym na bóle w odcinku kręgosłupa by skorzystać z możliwości jakie daje poduszka ortopedyczna.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.