Strona głównaBiznesCzym są lokale komercyjne oraz komercjalizacja nieruchomości?

Czym są lokale komercyjne oraz komercjalizacja nieruchomości?

Każdy kto interesuje się inwestowaniem w nieruchomości spotkał się z takim pojęciem jak inwestowanie w lokale komercyjne. W tym artykule wyjaśniamy jakie nieruchomości definiuje się jako komercyjne oraz przedstawiamy czym jest tak zwana komercjalizacja nieruchomości.

Czym są lokale komercyjne? 

Lokal komercyjny to lokal, który służy do prowadzenia działalności gospodarczej. Innymi słowy jest to po prostu nieruchomość o przeznaczeniu handlowo-usługowym. Może to być na przykład powierzchnia biurowa, pojedynczy sklep, powierzchnia magazynowa, produkcyjna a nawet całe centrum handlowe. To pokazuje, że lokale komercyjne przybierają mocno zróżnicowaną formę.

Inwestorzy interesują się lokalami komercyjnymi, gdyż stanowią one alternatywą dla inwestowania w nieruchomości mieszkalne, które z reguły dają nieco niższe stopy zwrotu. Zwrócenie uwagi na lokale komercyjne ma szereg korzyści. Jedną z nich jest fakt, że często umowy na wynajem przy tego typu lokalach to umowy długoterminowe np. od razu na 12 miesięcy lub nawet kilka lat. W przypadku umów najmu zakładanych na lokale mieszkalne zazwyczaj okres wypowiedzenia jest znacznie krótszy. Poza tym, najemcy w mieszkaniach nieco częściej się zmieniają. Natomiast w przypadku niektórych lokali komercyjnych czas wynajmu bywa bardzo długi i stabilny.

Czym jest komercjalizacja nieruchomości?

Komercjalizacja nieruchomości jest procesem polegającym na dążeniu do maksymalizacji zysków z wynajmu obiektu. Może ona obejmować różne aspekty pracy inwestora. Rozpoczynając od analizy w zakresie wybrania odpowiedniej nieruchomości, poprzez zajęcie się marketingiem i sprzedażą, kończąc na poprawnie sporządzonej umowie. Wydaje się, że umiejętna komercjalizacja nieruchomości to pojęcie jakie nie może umknąć żadnemu inwestorowi działającemu na rynku nieruchomości. Inwestować w nieruchomości może niemal każdy kto dysponuje kapitałem. Natomiast osiąganie wysokich stóp zwrotu wyróżnia specjalistów w tej branży.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne