Stylowe i rozwijające udekorowanie pokoju dziecka – drewniana mapa świata

0
77

Dekorowanie pokoju dziecinnego to dla rodzica niemałe wyzwanie. Chcemy przecież, żeby było przytulnie, estetycznie, najlepiej też choć trochę edukacyjnie. A przy tym z zachowaniem dziecięcego charakteru i poszanowaniem upodobań małego mieszkańca. Jedną z propozycji, które sprawdzą się zarówno w pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka, może być mapa świata na ścianę.

Dla młodszego – coś do fantazjowania

Chcesz przemycić do pokoju malucha element o pewnych wartościach edukacyjnych, który nie wywoła natychmiastowego sprzeciwu? Drewniana mapa świata, po której można rysować kredą wydaje się świetnym pomysłem. Pokryta farbą tablicową mapa świata pomoże młodemu człowiekowi rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne i wiedzę geograficzną jednocześnie. Przedszkolak, czy młody uczeń będzie mógł do woli po niej rysować i pisać. Dodatkowo, do takiej mapy przyczepiać można magnesy, a za ich pomocą zdjęcia albo karteczki. Bez względu na to, czy dziecko zechce na mapie zaznaczać prawdziwe miasta, czy może rozrysowywać batalie wymyślonych postaci albo domki elfów – taka drewniana mapa świata z pewnością będzie rozwijającym wiele zmysłów elementem pokoju.

Dla starszego – stylowa pomoc w nauce

Pokój dorastającego nastolatka w pewnym momencie pustoszeje z zabawek i kolorowych plakatów. Co umieścić w nim w zamian? Część nastolatków z pewnością ma własną, w pełni wyklarowaną i nie przewidującą uwag rodziców wizję swojego pokoju. Jeśli jednak latorośl gotowa jest pójść na współpracę, zaproponować można ozdobę w formie mapy świata w naturalnym drewnianym kolorze (albo np. wyklejonej mchem reniferowym). Drewniana mapa świata to w gruncie rzeczy bardzo uniwersalna ozdoba. Sama w sobie jest klasyczna i stylowa, ozdobiona pinezkami i np. zdjęciami nabierze indywidualnego charakteru. Można też otoczyć ją np. światełkami na baterie. W opcji z zaznaczonymi granicami państw, stolicami, głównymi rzekami i jeziorami taka mapa świata na ścianę może przydać się też jako pomoc w odrabianiu lekcji czy uczeniu się.

A co jeśli ani młodszy ani starszy potomek okażą się nie być wielbicielami geograficznych dekoracji? Cóż, drewniane mapy świata to też świetna ozdoba do salonu czy przedpokoju, którą sprawić sobie mogą dorośli.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.