Strona głównaBiznesKredyt konsolidacyjny dla firm – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny dla firm – co warto o nim wiedzieć?

Konsolidacja kredytów kojarzona jest raczej z usługami dla osób fizycznych, a nie podmiotami gospodarczymi. Okazuje się jednak, że usługa finansowa, jaką jest konsolidacja zobowiązań kredytowych jest dostępna jest także dla przedsiębiorców. Czym jest i kto może otrzymać taką pomoc od banku?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny dla firm to sposób na łatwe połączenie wszystkich zobowiązań, takich jak pożyczki lub kredyty w jedną ratę. To ogromne ułatwienie dla księgowości firmy, która nie będzie musiała pamiętać o wielu pożyczkach, często rozsianych po różnych instytucjach bankowych. To także pojedyncza rata, którą oczywiście można odliczyć sobie od podatku.

Konsolidacja kredytu w przypadku firm polega na tym samym, co konsolidacja dla osób nie posiadających firmy. Bank zobowiązuje się do spłaty wszystkich zobowiązań, stając się tym samym jedynym kredytodawcą. Ma to swoje plusy – po pierwsze posiadamy jedną ratę, o czym była mowa wcześniej, po drugie mamy pewność, że oprocentowanie kredytu nie wzrośnie w sposób znaczący. Czasem zyskujemy również zerową prowizję, co jest niemałą oszczędnością, zwłaszcza przy dużych kredytach.

Co ważne rata kredytu może być o około 20% niższa, niż suma wszystkich pożyczek razem wziętych. To oznacza, że przedsiębiorca zyskuje wolne środki, które może przeznaczyć na wcześniejszą spłatę kredytu lub na bieżące wydatki.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego dla firm?

Jak sama nazwa wskazuje taka usługa finansowa jest dostępna dla firm, które chcą skonsolidować kilka pożyczek w jedną, stałą ratę. To idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą łatwiej zarządzać finansami firmy, obniżyć ryzyko problemów ze spłatą wielu zobowiązań, a także podreperować budżet. Wolne środki mogą być przeznaczone na rozwój marki, co z kolei zwiększy obroty.

Tak jak przy innych produktach finansowych konieczne jest zbadanie zdolności kredytowej, a także rzetelności firmy. Większą szansę będą miały te przedsiębiorstwa, które działają już jakiś czas i nie miały większych problemów z comiesięcznymi wpływami na konto firmowe. Przy podpisaniu umowy kredytowej źle widziane będą negatywne wpisy w BIK oraz rejestrach dłużników.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne