Strona głównaUncategorizedJak zadbać o skórę ud i pośladków? Nieszczęsna pomarańczowa skórka.

Jak zadbać o skórę ud i pośladków? Nieszczęsna pomarańczowa skórka.

Cellulit jest prawdziwą plagą dzisiejszych czasów. Siedzący tryb życia idzie często w parze z bardzo napiętym grafikiem, w którym trudno znaleźć czas na aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę. Niestety niezdrowe przyzwyczajenia odbijają się na zdrowiu. Szacuje się, że ponad 90% kobiet ma problem z cellulitem. Chociaż ten defekt estetyczny jest tak powszechny i traktowany jak zjawisko całkowicie naturalne i normalne, wiele kobiet wciąż szuka sposobu by odzyskać dawne piękno i jędrność skóry. Spróbujemy razem wziąć temat pod lupę i pożegnać się ze znienawidzoną, pomarańczową skórką!

Czym jest i jak powstaje cellulit?

Żeby zwalczyć cellulit musisz lepiej poznać swojego wroga. Cellulit powstaje w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia się przerośniętych komórek tłuszczowych pod skórą. Ze względu na swoje duże rozmiary, komórki tłuszczowe zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne, upośledzając krążenie i przemianę materii w komórkach. W konsekwencji w tkankach zaczyna zalegać woda i toksyny. Grudki zbitego tłuszczu, wody oraz toksyn, wywierają nacisk na tkankę łączną tworząc nieestetyczne, drobne wypukłości.

Sposoby na pomarańczową skórę – zmasowany atak!

Skoro już wiesz, jak powstaje cellulit i co leży u podstaw tego problemu, łatwiej będzie Ci zrozumieć, dlaczego musimy podjąć pewne kroki, żeby go zlikwidować. Sprawdź, jak pozbyć się cellulitu!

Aktywność fizyczna i dieta

Nadmierne odkładanie tłuszczu związane jest z brakiem ruchu oraz niewłaściwą dietą. Aktywność fizyczna to nie muszą być ciężkie ćwiczenia, które zajmują długie godziny. Wystarczy, że zamiast wsiąść do auta czy tramwaju wybierzesz się na spacer lub rower. Wolny kwadrans w ciągu dnia zamiast spędzać na niczym, zagospodaruj krótkimi ćwiczeniami na uda i pośladki. Systematyczność wysiłku usprawni krążenie i pomoże spalić tłuszcz. W utrzymaniu właściwej diety chodzi przede wszystkim o unikanie wysoce przetworzonego jedzenia, które zawiera duże ilości tłuszczu i soli. Bardzo ważne jest właściwe nawodnienie organizmu. Odwodniona skóra traci elastyczność i jest bardziej podatna na powstawanie pomarańczowej skórki.

Masaż, rollery i peeling 

Szczotkowanie i masowanie to doskonały sposób, żeby pozbyć się cellulitu. Stymulując w ten sposób skórę usprawnia się drenaż limfatyczny, czyli proces, który skutecznie usuwa nagromadzone toksyny i redukuje nadmiar wody w tkance. Bardziej intensywny masaż lub zastosowanie rollera pobudza krążenie krwi i stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny, sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna.

Kosmetyki i suplementy

Walcząc z cellulitem warto też pamiętać o kosmetykach. Ważne jest to, żeby taki preparat zawierał przemyślany skład, w którym substancje aktywne działają wielokierunkowo, na każde podłoże problemu. Jeśli zastanawiasz się jeszcze jak ujędrnić skórę?” możesz to zrobić stosując suplementy. Dobrze dobrane suplementy, o składnikach wysoce przyswajalnych, pomogą Twojej skórze zachować elastyczność i tym samym zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. Co więcej, witaminy w proszku do rozcieńczenia z wodą zawsze przemycą dodatkowa ilość płynów do Twojej diety!

Walcz z cellulitem, ale zaakceptuj siebie! 

Sposobów na skuteczną walkę z cellulitem jest bardzo wiele, a połączone razem – zdziałają cuda! Pamiętaj, że tocząc ten ciężki pojedynek dbasz o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale nigdy nie powinnaś czuć się gorsza dlatego, że masz cellulit. Prawie każda kobieta go ma, a to że chcesz walczyć z tą drobną niedoskonałością tylko świadczy o Twojej sile.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne