Strona głównaBiznesJak sprawić, żeby zdolność kredytowa była większa? - doradca kredytowy online radzi

Jak sprawić, żeby zdolność kredytowa była większa? – doradca kredytowy online radzi

Decyzja o kredycie jest zawsze bardzo trudna. W dobie pandemii szczególnie ciężko jest o spotkanie z profesjonalistą, który pomoże nam w podjęciu decyzji o tym, który bank najbardziej nam się opłaci i jaka kwota będzie najlepsza dla nas. Rozwiązaniem tego problemu może być doradca kredytowy online, który podczas telekonferencji lub wymiany wiadomości wybierze dla nas najlepszą z dostępnych ofert kredytowych i podpowie co zrobić, aby uzyskać jak najwyższą zdolność kredytową.

Czy zdolność kredytowa jest zależna od codziennych wydatków?

Każdy formularz kredytowy jest uzupełniony o pytanie dotyczące kwot, jakie wydajemy na bieżące wydatki. Jest to bardzo istotne, ponieważ świadczą one o tym, ile pieniędzy zostaje nam miesięcznie na opłacenie zobowiązań. Aby nasza zdolność kredytowa była jak najwyższa, doradca kredytowy online doradzi zapewne ograniczenie tych wydatków. Im wyższa jest wartość regularnie wydawanych pieniędzy, tym niższa będzie wartość kredytu, który otrzymamy.

Najlepiej rozpocząć cięcia budżetowe od tych najbardziej zbędnych. Przede wszystkim można ograniczyć kupowanie przedmiotów, które na dłuższą metę mogą nam się nie przydać. Każdą decyzję zakupową powinniśmy podejmować przemyślanie i z rozwagą, aby później nie żałować. Wszelkiego rodzaju hobby, imprezy czy drobne przyjemności, które do tej pory sprawialiśmy sobie bez żadnych wyrzutów sumienia, musiałyby zostać ograniczone. Oznacza to niestety spadek poziomu życia, ale jest konieczne jeśli decydujemy się na wysoki kredyt.

Doradca kredytowy online doradza spłacenie wszystkich mniejszych pożyczek

Należy pamiętać, że do naszych zobowiązań finansowych, które mogą pokrzyżować plany dotyczące zdolności kredytowej, są inne pożyczki. Mogą one być zdecydowanie mniejsze, jednak aby zwiększyć zdolność, warto jak najszybciej uporać się z ich spłaceniem. Jeżeli nasze kredyty są odsunięte w czasie i wiemy, że ich spłacanie zajmie nam jeszcze dużo czasu, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny. Będziemy spłacać pożyczkę dłużej, jednak raty mogą być nawet o połowę mniejsze. Automatycznie obniżą nam się wówczas miesięczne wydatki, dzięki czemu nasza zdolność kredytowa wystrzeli w górę.

Podejmując decyzje o kredycie hipotecznym lub jakiejkolwiek pożyczce dotyczącej wyższej kwoty, zapomnijmy o korzystaniu z porównywarek, które są szeroko dostępne w Internecie. Bardzo często wyniki w nich są ogólnikowe i różnią się od ofert, które przysługują profesjonalnym doradcom kredytowym. Ponadto doradcy finansowi mają różne umowy z bankami i mogą liczyć na przyznanie kredytu na nieco lepszych warunkach. Dodatkowo sprawdzą oni wszelki za i przeciw dotyczące przyznania nam pieniędzy przez bank. Zaoszczędzimy również czas, ponieważ ktoś inny przewertuje za nas każdą ofertę i wybierze najkorzystniejszą, a tak naprawdę nic nas to nie kosztuje.

Kolejna ważną rzeczą jest zlikwidowanie wszelkich zadłużeń w parabankach, które oferują tzw. chwilówki. Jest to jeden z najgorszych i najwyżej oprocentowanych kredytów, które przysparzają wielu problemów. Powodują one cykliczne zadłużenia, które nawarstwiają się i rosną z dnia na dzień. To bardzo niebezpieczne rozwiązanie pożyczkowe, dlatego warto przemyśleć kilka razy, czy decyzja ta jest warta nerwów i pieniędzy, które będziemy musieli oddać w oprocentowaniu.

Doradca kredytowy online doradza poproszenie o podwyżkę

Nic tak nie poprawia zdolności kredytowej, jak wyższe wynagrodzenie. Sprawia to, że zostaje nam więcej pieniędzy na spłatę potencjalnego kredytu. Właśnie dlatego warto zapytać swojego pracodawcę przed wizytą w banku, czy istnieje możliwość podniesienia pensji. Dodatkowo ocenianym aspektem jest nasza stabilizacja zawodowa, czyli skontrolowanie przez bank, czy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, czy też zlecenie. Istotne jest również to, czy nasza umowa zawarta jest na czas określony, czy jest to okres próbny, który nie upoważnia do zaciągania kredytu hipotecznego.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne