Herbicyd na pszenicę – krótki opis zalet stosowania

0
691

Pszenica, jedna z najpopularniejszych roślin uprawnych na całym świecie, posiada niską odporność, więc jest szczególnie narażona na ataki chwastów, takich jak na przykład fiołek polny czy gwiazdnica pospolita.

Uprawa pszenicy, która nie jest zabezpieczona przed wzrostem niepożądanych roślin, błyskawicznie może zostać nieodwracalnie uszkodzona – przypuszczalnie plony będą bardzo niskiej jakości. Dlatego też istotny jest profesjonalny oprysk zboża, aby mieć pewność, że nic nie zniszczy pola uprawnego. Zanim jednak nastanie pora na użycie środka odchwaszczającego, należy regularnie sprawdzać miejsca, gdzie zasiana jest pszenica. Trzeba uważnie obserwować, czy pojawiły się chwasty. Jeśli zauważymy ich pierwsze oznaki, nie należy zwlekać ze stosowaniem herbicydu, bo ma on najwyższą skuteczność w przypadku jeszcze słabo rozwiniętych roślin.

Jakim herbicydem opryskiwać pole pszenicy?

Aby zwalczyć chwasty zarówno w pszenicy ozimej, jak również w pszenicy jarej, warto zainwestować w Galaxo 150 WG. Jest to supernowoczesna propozycja dla rolników, składająca się z trzech niebywale skutecznych substancji (tribenuron metylowy, jodosulfuron metylosodowy, florasulam), propozycja, która bez wątpienia posiada ogromną siłę chwastobójczą. Oczywiście jest to specyfik o działaniu selektywnym: zabija tylko wybrane rośliny, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo pszenicy. Maksymalnie cztery tygodnie po zastosowaniu Galaxo 150 WG chwasty zaczną ginąć – jest to wielka zaleta tego pestycydu. Środek ten dostaje się do rośliny za pośrednictwem liści, a następnie powoduje zatrzymanie rozwoju korzeni i części nadziemnych.

Warto zadbać o swoje pole uprawne z pszenicą, aby plony nie były zmarniałe. Specjaliści podkreślają, że herbicyd pszenica jest pefekcyjnym rozwiązaniem, gdy mamy problem z chwastami. Jeśli zastosujesz Galaxo 150 WG, problem zniknie.